Parking lotniskowy czy prywatny?

Podróżowanie to proces, wymagający zwykle załatwienia i zaplanowania bardzo wielu spraw. Osoby, które czeka lot samolotem, muszą zadbać nie tylko o bagaż, bilety czy ewentualne wynajęcie hotelu w miejscu docelowym. Dla wielu osób kłopotem bywa już samo dotarcie na lotnisko. Część podróżnych decyduje się dojechać zamówioną taksówką bądź Uberem. Inni proszą o dowiezienie kogoś spośród znajomych czy rodziny. Z pewnością większość chce uniknąć konieczności pozostawienia swojego auta gdzieś w pobliżu. Jednak nie zawsze jest to możliwe i często powstaje dylemat, gdzie zaparkować. Czy lepszy będzie parking oficjalny czy prywatny?

Wszystko oczywiście zależy od kilku czynników i tego, co jest ważniejsze dla samego podróżującego. W grę wchodzą przede wszystkim koszty finansowe oraz wygoda. Dlaczego warto wybrać parking prywatny zamiast lotniskowego? Odpowiedź jest krótka: bo jest dużo tańszy. Gdy musimy zaparkować na kilkanaście godzin, nie jest to może tak odczuwalne, jednak jeśli wybieramy się na miesięczne wakacje, wówczas na oficjalnym parkingu zostawimy prawdziwy majątek. Nie dość, że musimy wykosztować się na bilety lotnicze i inne wydatki związane z podróżowaniem (które nie należy do najtańszych rozrywek), to każdy kolejna, w dodatku nie najmniejsza suma pieniędzy, którą musimy zainwestować, potrafi skutecznie odstraszyć każdego. Warto więc wziąć ten fakt pod uwagę. Na szczęście możliwość wynajęcia parkingu prywatnego jest tu zbawienna i znacznie ucina nasze wydatki. Minusem jednak jest tu kwestia położenia parkingu – parking oficjalny znajduje się bardzo blisko lotniska, więc odległość, jaką mamy do pokonania z bagażami od samochodu do terminalu jest krótka. Z kolei opcje prywatne to jednocześnie konieczność pokonania znacznie dłuższego dystansu – tego typu lotniska zwykle znajdują się ok. 1-4 km od portu lotniczego. Każdy musi więc przeanalizować, co jest dla niego ważniejsze, wziąć pod uwagę długość postoju oraz własne, indywidualne możliwości finansowe.

 

Jednak jest jeszcze inna kwestia przy odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto wybrać parking prywatny zamiast lotniskowego? Chodzi tu o obsługę. Gdy wynajmujemy parking lotniskowy, wnosimy odpowiednią opłatę – i dalej jesteśmy skazani sami na siebie. W razie jakichkolwiek problemów – czy to z samochodem czy z bagażem – nikt nam nie pomoże, ponieważ usługi tego typu nie wchodzą w zakres obowiązków pracowników. Inaczej sprawa wygląda na parkingu prywatnym. Tu cena, którą opłacamy, obejmuje także wszelką pomoc. Problem z pokonaniem drogi na lotnisko znika, ponieważ zostajemy przetransportowani bezpłatnie taksówką lub busem przez pracownika parkingu (opcja 24h/d). Podobnie jest w innych czynnościach, które mogą sprawić kłopot (np. ładowanie bagażu). Wracasz z podróży, wsiadasz do samochodu, a ten odmawia posłuszeństwa? W takiej sytuacji również można liczyć na pomoc osób z obsługi parkingu.

 

Na koniec dodajmy, że parkingi prywatne zawsze powinny być dobrze ogrodzone, oświetlone i strzeżone przez całą dobę. Monitoring to wręcz podstawa, podobnie jak ubezpieczenie. Jeśli te warunki zostają spełnione, nie musimy właściwie obawiać się o bezpieczeństwo naszego samochodu. Decydując się na parking prywatny, sprawdźmy najpierw w internecie oferty różnych usługodawców, ich lokalizację, cennik, regulamin. Często bowiem znacznie różnią się one od siebie, także pod względem finansowym. Warto więc poświęcić chwilę, przeanalizować kilka z dostępnych opcji i wybrać spośród nich tą, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

©2019 Parking Modlin P7. All Rights Reserved. Designed By Other Media

Parking lotnisko Modlin - Green Parking

Search